Przeprowadzka

Witaj na nowej odsłonie bloga! Dobiegał końca okres ważności domeny webgrinder.pl, więc pomyślałem, że to dobry moment na zmianę nazwy, domeny, hostingu oraz wyglądu. Uff, dużo tego, zwłaszcza, że w poprzednim wpisie zapowiedziałem też zmianę treści. Ale skąd te zmiany, po co? Już tłumaczę wszystko po kolei.

Nazwa i domena

Przyznaję, że nie byłem do końca zadowolony z poprzedniej nazwy. Jeśli jesteś tu nowy, to przypomnę, że wcześniej brzmiała webgrinder.pl. Najbardziej kłuło mnie w oczy połączenie anglojęzycznej nazwy z końcówką .pl, ale oczywiście .com była zajęta. Po prostu zależało mi na anglojęzycznej nazwie, bo teksty miały być po angielsku. Będę jednak pisał głównie po polsku, więc teraz jest ładne, polskie (serio!) słowo w nazwie.

Jeśli zastanawiasz się co znaczy owo tajemnicze słowo kontenans, to na ratunek poniżej wstawiam tłumaczenie na podst. słownika języka polskiego:

kontenans – daw. pewność siebie, rezon, odwaga

Wpadłem na to słowo i nie dość, że spodobało mi się jego brzmienie, to jeszcze bardziej lubię znaczenie. Odwaga, to rzecz, której ostatnio staram się szukać w sobie i zarażać od innych. Zatem Tobie oraz sobie życzę więcej kontenansu każdego dnia!

Hosting

Jeśli zajrzałeś już do sekcji O mnie, to wiesz, że jestem programistą. Na codzień programuję aplikacje działające w przeglądarce, tak jak strona internetowa, ale z tradycyjnymi stronami internetowymi nie wiele miałem do czynienia. Pierwotnie hosting strony webgrinder dostarczany był przez OVH, tam też jest domena.

Kierując się słyszanymi od dawna poleceniami firmy zenbox.pl, postanowiłem dać jej szansę. Teraz i ja dołączam do grona polecających. Jestem zadowolony z planów taryfowych, obsługi panelu zarządzania oraz supportem, który bez problemu i opłat przeniósł wszystkie dane z poprzedniego serwera. Po dłuższym czasie używania postaram się opisać bardziej szczegółowo wady i zalety w porównaniu z OVH.

Szablon

Wygląd strony zmienił się nie pierwszy i nie ostatni raz. Cały czas eksperymentuję, ćwiczę obsługę i konfigurację szablonów i szukam czegoś wartego uwagi. Nie zdziw się jeśli przy następnej wizycie nie będziesz wiedzieć gdzie jesteś 🙂 Jak tylko wygospodaruję na to więcej czasu, to poszukam porządnego layoutu i go dopracuję. Jeśli możesz coś polecić, pisz śmiało!