Odnowa od nowa.

Jestem wam winny wyjaśnienia. Dawno mnie tu nie było i jest tego kilka powodów.

Po pierwsze brak czasu. A raczej chęci i motywacji do pisania. Czasu mam faktycznie mniej po urodzeniu się dziecka prawie 1,5 roku temu, ale miniony rok 2017 był rokiem ciekawym. Przestałem powtarzać sobie, że nie mam czasu i nagle zrobiło się go jakby więcej. Zrobiłem wiele ciekawych rzeczy, ale nie o tym teraz. Rok 2017 podsumuję w innym wpisie.

Ambicje

Zacząłem pisać tego bloga wraz z startem udziału w konkursie Daj Się Poznać Macieja Aniserowicza (robisz świetną robotę, Maciek!). Zabawa polegała na tym aby przez określony czas rozwijać projekt programistyczny i pisać o tym min. 2 posty tygodniowo na swoim blogu.

Ja postawiłem sobie ambitny cel prowadzenia bloga w języku angielskim i rozwijanie aplikacji finansowej. Niestety katorgą okazało się pisanie kolejnych postów. Moje przemyślenia w tej kwestii przedstawię niedługo w jednym z kolejnych postów.

Start small, grow big

Mając na końcu głowy wielkie plany powinienem zaczynać powoli, ale bardziej systematycznie. Anglojęzyczny blog programistyczny z profesjonalnymi treściami na pewno kiedyś się pojawi, ale idąc w tym kierunku nie mogę się zrazić i wypracować sobie w trakcie pewne nawyki i system pracy.

Wind of change

Aby tchnąć trochę życia z tego bloga i zacząć znowu pisać postanowiłem zmienić kilka rzeczy:

  1. Język. Polski zamiast angielskiego. Pisanie po angielsku zajmowało mi mnóstwo czasu. Te niekończące się poprawki – może użyć innego słówka, może pomieszałem czasy, a może to całe zdanie nie ma sensu!? I mimo pozytywnego feedbacku ze strony czytelników, takie myśli wciąż mnie prześladowały w trakcie pisania i nie opuszczały nawet po publikacji.
  2. Tematyka. Nie będę się skupiał już tylko na programowaniu, choć to moja największa pasja. Będę opisywał moje przemyślenia i doświadczenia z dziedzin takich, jak: finanse, produktywność, nieruchomości, tacierzyństwo, książki, gadżety.
  3. Będą błędy. Tak, będą, ale oczywiście nie zamierzone 🙂 Artykuły nie będą piękne, ale będą. Czasem może zdarzyć się literówka czy błędnie odmieniony wyraz, ale fakty postaram się przekazywać rzetelnie. Jak mawia jeden z moich Mentorów: Done Is Better Than Perfect (pozdrawiam Miraska!).

Cel: Inspiracja

Inspirować siebie innymi i innych sobą.

Taki cel przyświeca teraz temu blogowi. Osoby, które mnie inspirują opiszę innym razem, ale dziś chcę podziękować wspomnianemu wyżej Mirkowi Burnejko, który robi mega robotę oraz Boguszowi Pękalskiemu, który zrobił ostatnio podobną reaktywację bloga. Dzięki chłopaki i trzymam kciuki za wasze dalsze działania!

Na dzisiaj tyle. Zapisz się do subskrypcji aby zobaczyć co będzie dalej! 🙂